10 czerwca zostanie w naszych wspomnieniach jako bardzo radosny dzień. Na 2 tygodnie przed samą akcją, której celem było publiczne udostępnienie Dzwonu symbolizującego Głos Nienarodzonych, rozpoczęliśmy planowanie i przygotowania. Najpierw musieliśmy ustalić datę oraz uzyskać pozwolenie od proboszczów parafialnych na wystawienie Dzwonu przed wybranymi kościołami, tj. Kościołem p.w. Najświętszej Maryi na Piasku oraz przed Katedrą na Ostrowie Tumskim. Księża przyjęli naszą propozycję z entuzjazmem i radością.

Stworzyliśmy filmik informujący o naszej inicjatywie – za co serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy udostępniali go na Facebooku – to pozwoliło na przekazanie wiadomości o pobycie Głosu Nienarodzonych we Wrocławiu do wszystkich krańców miasta. Wieść o naszej inicjatywie rozeszła się w mediach społecznościowych, pocztą pantoflową, przez prasę „Gość Niedzielny” czy stację „Radio Maryja”. W trakcie akcji były również obecne te osoby, które specjalnie przyjechały na Ostrów Tumski by zadzwonić! Nawet z najdalszych wrocławskich dzielnic!

Dzwon przyjechał pod kościół na Piasku pół godziny przed rozpoczęciem akcji. Pan kierowca, który transportuje Głos Nienarodzonych po całej Polsce jak zwykle pojawił się z bezpiecznym marginesem czasowym – dzięki temu mogliśmy ustawić Dzwon i zająć się przygotowaniami. Pierwsi dzwonnicy zadzwonili jeszcze chwilę przed godziną 10.00 czyli przed oficjalną godziną rozpoczęcia. Byli to między innymi wierni wychodzący z porannej mszy w Kościele NMP. Dzwonili starsi, młodsi, dzieci, nawet niemowlęta z drobną pomocą rodziców! Księża i siostry zakonne. Około 13.30 rozpoczęliśmy przygotowanie do przeniesienia Dzwonu pod Katedrę. Pan kierowca przeprowadził bezpiecznie załadowanie Dzwonu na furgonetkę. Przetransportował Głos Nienarodzonych przez Most Tumski pod pomnik Najświętszej Maryi Panny przed świątynią. Tam również zdzwonili wierni wychodzący z mszy, uczestnicy zorganizowanych wycieczek, księża z parafii katedralnej oraz z Wydziału Papieskiego oraz ksiądz misjonarz.

Dotarło do nas wiele ciepłych słów i podziękowań za zorganizowanie akcji. Satysfakcja z faktu, że Głos Nienarodzonych może wybrzmieć na ulicach Wrocławia była dla nas największą nagrodą. Uśmiech na twarzach uczestników był dla nas dodatkowym potwierdzeniem, iż tego typu inicjatywy są potrzebne w przestrzeni publicznej naszego miasta. Przeprowadziliśmy dziesiątki rozmów z wrocławianami. Niektórzy z nich również byli członkami wspólnot i tak jak my – organizacji społecznych. Bardzo się cieszymy, że w trakcie „goszczenia” Dzwonu mogliśmy nawiązać kontakt z tak wieloma osobami. Wiele z nich deklarowało chęć przyłączenia się do naszych działań. Naszym celem jest coroczna organizacja Marszu dla Życia we Wrocławiu – potrzebujemy Was – wrocławian, dla których wartość Życia jest cenna i warta obrony.

Ze zbliżającym się wieczorem, czyli około godziny 19.00 musieliśmy przygotować Dzwon do dalszej drogi po Polsce. Mamy nadzieję, że wkrótce na nowo „zagości” we Wrocławiu, a Głos Nienarodzonych ponownie odbije się echem po wszystkich dzielnicach miasta. Jego obecność, jak i organizacja całej inicjatywy była dla nas powodem do dumy i radości.

Razem z nami przez cały czas trwania akcji byli również wolontariusze zbierający podpisy pod projektem ustawy Stop Aborcji – cieszymy się, że mogliśmy tego dnia współpracować i owocnie wykonać powierzone zadania.

Zapraszamy do obserwowania naszych działań na Facebooku: https://www.facebook.com/wroclawdlazycia – wkrótce dokładniejsze informacje o planowanym Marszu dla Życia we Wrocławiu.