Wrocławski Marsz dla Życia to ani początek ani koniec – to ukoronowanie całego  roku regularnej pracy środowisk pro-life i ich sojuszników.

Co mamy do zrobienia?

Najbardziej widocznym z obszarów naszej działalności jest praca formacyjna i informacyjna. Nie ważna, jakimi budżetami i innymi zasobami dysponuje dziś nieprzyjaciel – po naszej stronie jest prawda i rzetelna wiedza medyczna, niezależna od wyznania czy światopoglądu. To jej popularyzacja jest fundamentem dotychczasowych sukcesów ruchu pro-life w Polsce,

 

Wszelka etyka ma sens tylko wówczas, gdy nie ma charakteru sytuacyjnej. Aborcja jest tragedią bez względu na wszelki kontekst. Elementarne miłosierdzie i realizm w ocenie rzeczywistości nakazuje jednak zajmować się i nim. Nieść pomoc konkretnym osobom i rodzinom w trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej, seniorom, niepełnosprawnym. Wspierać organizacje, instytucje, placówki medyczne i opiekuńcze, jak hospicja perinatalne czy domy samotnej matki – dzięki którym każdy, kto wymaga pomocy, może ją uzyskać.

 

Wiele do zrobienia jest także w obszarze rozwiązań systemowych, co wymaga presji na polityków i instytucje. Potrzebujemy doskonalszych programów socjalnych, poprawy szeregu procedur, likwidacja absurdów prawnych uderzających w niepełnosprawnych i innych potrzebujących.

 

Kimkolwiek jesteś, nie zabraknie dla Ciebie zadań, w których wykorzystasz posiadane umiejętności, a inne rozwiniesz. Dołącz do nas! Wrocławski Marsz dla Życia będzie znakomitą okazją.